Sprīdīši                     Muzejs                  Viesu māja             Kafejnīca               Atpūta             Kontakti
   
   
 

Tērvetes dabas parks ir labākā un draudzīgākā vieta ģimenei ar bērniem un tiem, kuri pasaulē prot lūkoties ar bērna acīm, priecājoties par dabas un pasakas klātesamību. Šī vieta neatstās vienaldzīgus arī tos, kuri apbrīno seno zemgaļu varenību. Tie mūsdienu paaudzēm māj atmiņas, pakāpušies trīs senajos pilskalnos.

Iecienītākās parka vietas, kuru apskatei nepieciešamas vismaz 3 stundas, ir Pasaku mežs, Rotaļu laukums un Rūķīšu mežs. Ne vienam vien dabas draugam apbrīnu izraisa unikālais priežu sils, kurā majestātiskajiem kokiem mūža ilgums tuvojas 300 gadiem.

Tērvetes dabas parkā var sastapt ne tikai koka skulptūrās atveidotus pasaku un rakstnieces A. Brigaderes lugu varoņus – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm, plašo rūķu saimi, bet arī „dzīvus” pasaku tēlus. No 1. maija līdz 1. oktobrim Pasaku mežā ērti iekārtojusies laba Sila raganiņa. Skolēnu grupas, kuras vēlas apvienot veselīgu atpūtu ar dabas izziņas procesu, gaida Meža māte. Savukārt rekonstruētajā Rūķīšu mežā sastopama Rūķu māmiņa.

Sila raganiņa, Meža māte un Rūķu māmiņa ne tikai uztur možu garu ikdienā, bet arī sniedz uzmundrinājumu ikvienam dzimšanas, vārda dienas vai bērnudārza izlaiduma ballītē, kā arī aicina nosvinēt Lieldienās un Ziemassvētkus mežā. Sila raganiņai ir īpaša programma kāziniekiem.

Rotaļu laukumā, kur piknika cienītāji atradīs ar soliem, galdiem, nojumēm un šūpolēm labiekārtotu atpūtas vietu, var baudīt līdzpaņemto cienastu.

Aktīvās atpūtas piekritēji pa parku var doties izbraukumā ar velosipēdiem.

Tos, kuri vēlas atpūsties no ikdienas steigas, baudot nesteidzīgu atpūtu, aicina Veco priežu parka daļa. Tajā ir daudz taku klusām pastaigām.

Parkā kursē Pasaku bānītis, kas šobrīd ir vienīgais šāda veida autovilcieniņš Latvijā.

Tērvetes dabas parkā ik gadu aicinām apmeklēt Lieldienu jampadraci; svecīšu un lāpu gaismiņu pielieto mežu 30. aprīlī Valpurģu naktī , kā arī tūrisma sezonas atklāšanas svētkus ar brīvdabas izrādēm, dziesmām un dejām maija sākumā.

------------------------------------------

Tālrunis: +371 63726212, tervete@lvm.lv,
http://www.mammadaba.lv/tervetes-dabas-parks