Sprīdīši                     Muzejs                  Viesu māja             Kafejnīca               Atpūta             Kontakti
 

Tērvete - daba kas vieno!

Tērvete – viena no skaistākajām Latvijas vietām. Šeit daba, vēsture un literatūra cieši saistītas kopā un viena otru papildina. Tērvetes Meža ainavu parka dibinātājs Miķelis Kļaviņš rakstīja : Mežs ne tikai slēpj, bet tas arī spēj atklāt, bagātīgi atdot savas estētiskās vērtības – cilvēka garīgajai labklājībai. Šis atzinums bija pašos pamatos Tērvetes Meža ainavu parka tapšanai. Ideja bija: palīdzēt daudzajiem parka apmeklētājiem ieraudzīt, izprast ne tikai dabas varenību un skaistumu, bet uz šī fona ieraudzīt, izzināt arī vēstures, kultūras pieminekļus, dziļāk iepazīt, izprast Zemgales senvēsturi, vēl vairāk iemīlēt dzimto zemi.

Tērvetē tiek piedāvāts plašs atpūtas iespēju klāsts:

 

Šeit ir iespējams apmeklēt Annas Brigaderes muzeju – Sprīdīši.

Tērvetes Senvēstures muzeju, uzkāpt skatu tornī aplūkot Tērvetes ainavu.

Apmeklēt grāmatizdevēja Jāņa Rapas dzimtās mājas - Ķipi.

Iznomājot velosipēdus, apceļot plašo Tērvetes Dabas parku ar Rakstnieces    A. Brigaderes pasaku tēlu varoņiem, atpūtas vietām un spēļu laukumiem.

Uzrāpties vairākos Tērvetes pilskalnos. Apskatīties 1339. gadā uzceltās Ordeņa pilsdrupas.

Novērtēt reti sastopamu  koku un krūmu dažādību Sprīdīšu dendrārijā, kurš sākts veidot 1931. gadā un ir apskatāms vēl šodien.

Aplūkot gulbjus Gulbju ezerā.

Aplūkot Sporta zirgus Tērvetes zirgaudzētavā.

Izbaudīt slaveno Tērvetes alu Sprīdīšu kafejnīcā.

Atpūsties Viesu namā Sprīdīši, vai ieiet lauku pirtī.

   Apkārtne  

  

www.spridisi.lv

 

Jaunlaulātajiem. Jaunajam pārim un kāzu viesiem sagatavota īpaša programma - A.Brigaderes dzīves atziņas un vēlējumi. Atmiņā vēl ilgi paliks svinīgais mirklis romantiskā sveču gaismā rakstnieces viesistabā, atraktīva pastaiga pa "Sprīdīšu" dārzu, izbraukums zirga pajūgā pa Tērveti.

 

 

www.spridisi.lv

 

Piedāvājam lielāku pasākumu organizēšanai telts vietas "Sprīdīšu" parka teritorijā.

 

 

 

 

Grāmatizdevēja Jāņa Rapas dzimtajās mājās "Ķipi" Muzejs piedāvā plašu materiālu klāstu par grāmatizdevējiem J.Rapu, F.Ansonu, A.Mežsētu u.c., senu mācību grāmatu, grāmatzīmju un rokdarbu kolekcijas, kas tiek regulāri papildinātas. Vasarā šeit katru mēnesi tiek rīkoti literāri sarīkojumi un tematiskas izstādes. Iepriekš piesakoties, iespējams izmantot „melno ķēķi", āra kamīnu, uzsliet telti, pārnakšņot klētiņā vai siena šķūnī.

10:00-18:00 no trešdienas līdz svētdienai. Muzejs atvērts no 15.aprīļa līdz 15.oktobrim.     3 km līdz Sprīdīšiem.

29351141

 

 

1 km no Sprīdīšiem atrodas Tērvetes vēstures muzejs. Muzeja ekspozīcija vēsta par seno zemgaļu un Tērvetes senvēsturi, iespējams aplūkot divus Tērvetes pils maketus, zemgaļu pilskalnu attēlus, ieročus, sadzīves priekšmetus, zemgaļu tērpus. Te izvietota plašākā un bagātākā zemgaļu dzelzs rotu rekonstrukciju kolekcija Latvijā. No blakus esošā skatu torņa paveras plašs skats uz Tērvetes dabas parku un tuvāko apkārtni. Katru gadu augusta otrajā sestdienā līdzās muzejam un Tērvetes pilskalnam tiek rīkoti Zemgaļu svētki.

 

Muzejs atvērts no 1.maija līdz 31.oktobrim no plkst. 10:00 līdz 17:00, slēgts pirmdien, otrdien.


lielkenins@inbox.lv 29896804    

 

 

 
www.lielkenins.lv